Vaistinėlė kelionėje

Sąrašai, sąrašai, sąrašai… galop metu juos šalin ir tiesiog DEDU.. Tai šį kartą apie vaistinėlę kelionėje.. Visų pirma TAI yra labai individualu, kiekvienas žmogus turi specifines reakcijas į vaistus ar maisto papildus. Vieniems vieni tinka, kitiems netinka. Jūs geriausiai žinote kas tinka ir kas padeda jūsų vaikui, todėl aš tik pasidalinsiu tuo, ką naudojome, arba net neteko panaudoti, bet turėjome dėl viso pikto.. Svarbiausias patarimas prieš išvykstant tiesiog nueikite pas savo šeimos daktara ir paklauskite ką siūlo turėti kelionėje (jie juk žino jūsų ligų istorijas ir pan.)

IR žinoma, visose turistinėse vietose yra puikios klinikos bei vaistinės, reikalingiausių vaistų bus visur, tačiau įsidėkite tai, kas jūsų manymu yra geriausia jūsų vaikui ar jums, arba yra labai specifinio pobūdžio, ko galbūt nerasite taip lengvai svetur. Na tarkim, man atrodė, jog visur galiu rasti antiseptinio skysčio žaizdoms (be jodo), tokio kur papurškus net negraužia žaizdos, tačiau Afrikoj jo neradome 🙂

Taigi, kai keliavome į labiau turistines vietas ir trumpam laikui dviem savaitėm, ėmiausi kur kas mažiau med.priemonių, tik pagrindinius nuo temperatūros ir pan. Kai keliavome į Afriką, stipriai šiuo klausimu padirbėjau ir susikroviau viską, kas įmanoma 🙂 na juk nežinojau kokia tiksliai ten situacija su medikais… 😉

Dalinuosi, tebūnie tai špargalkė, išbrauksit ko nereikia, prisidėsit ko reikia 😉 aš išmetu tas dideles pakuotes ir pridedu tik info lapelį, kad būtų talpiau.

temperatūra/skausmas – paracetamolis (skystas arba žvakutės), ibuprofenas (skystas), Ospamox’as (dėl viso pikto ilgoje kelionėje, antibiotikas)

sloga/kosulys – jūros vanduo (nosytei), vibrocil (nosytei), umcalor (augalinis preparatas atsikosėjimui lengvinti), brontex (kosulys). Jei trumpam tai gal ir nereikia, tačiau mes kartą keliavome ‘su kosuliu’, tad teko pasiimti net ir adrenalino sunkiam kosuliui, pagarinti su vandeniu.

ausytės – maxitrol (akių lašai tinkantys nuo ausies uždegimo. receptinis).

antibakteriniai skysčiai/tepalai žaizdoms/užsigavus – egis/betadine (su jodu), entiseptikas Astept, natūralus dezinfekuojantis skytis rankom ir paviršiam Aquaint Babyvandenilio peroksidas, Bepanthen, Traumel.

gerosios bakterijos – biogaja lašiukai.

pilvuko pūtimas – espumisan lašai

viduriavimas/vėmimas – rehidronas (atgauti prarastus skysčius)smecta (viduriavimas), o jei vaikai maži ir atipilinėja – Gastrotuss

arbatmedzio aliejus – natūralus antiseptikas, patepu nosytes didesnėse žmonių susibūrimo vietose, o sloguojant patepu nakčiai pėdutes.

skystis akims paplauti – uriage (kūdikių nosies ir akių valymui bei drėkinimui. Terminis vanduo)

pleistrai – paprasti ir sukabinami (o gal prie to pačio ir pėdų nuospaudoms įsidedu, maža ką – nutrins.. dar tokie pleistriukai yra po uodų įkandimo, kad mažiau niežėtų)

vitaminai/maisto papildai: vitC, vitD, Sinumoss Baby lašiukai.

spec.prietaisai: termometras, inhaliatoprius (jei būtinas), nosytės sekretų traukiklis (jei jau rimta sloga)

dygstant dantukams – dentokindkamistad baby, bebble, ir pan.

nuo saulės – SPF 50 šįkart nusipirkau SVR SUN SECURE (tinka nuo kūdikių iki suaugusių)

alergijos – būtinai nepamirškite turėti kokią tabletę nuo alergijų

Atrodo, lyg išprotėjusios mamytės vaistų sąrašėlis, tačiau tai yra tik maximaliam apsidraudimui, ilgoje kelionėje sąrašas. O šiaip tai tikrai užtenka turėti nuo temperatūros ir kokį antiseptiką žaisdoms, tokiai extra pagalbai. Visą kitą, jūs tikrai galite rasti vaistinėse užsienyje. Šią špargalkę sau turėjau prieš vykdama su 8 mėn. (koreguoto 6 mėn.) kūdykiais į Žalio kyšulio salas Afrikoje, nes tikrai buvo jaudulio, juolab dar tuo metu jie buvo apsirgę, o ir kelionėje ragavome visko vietinio, tad gerosios bakterijos, rehidronai buvo vartojami normaliai 😉

Taip pat – ką dabar tikrai turėsiu su savimi artimiausioje rankinėje:

4 sauskelnės, drėgnos servetėlės, Aquaint Baby, asept, tea tree oil, vibrocil, vazelinas (man), mažas drėkinamasis kremukas, drėkinamieji akių lašai (man), Kamistad baby, Uriage serrum, paracetamolio dvi žvakutės, solpadeine (man).. skrydis laukia ilgokas, tad kad būtų po ranka 😉

Tikiuosi, kažkam tai buvo/bus naudinga 😉

P.S. šiaip sau dar papildomai imsiu vitaminų C su ežiuole, coldmoss mitelių (nes man labai patinka jų natūralumas), solpadeine (vienintelis vaistas padedantis man nuo skausmo), gerųjų bakterijų (tiek žarnynui tiek intim.) ir gal kokį čiulpinuką nuo gerklės perštėjimo. Lėktuve man taaaaip viskas išsausėja kad po skrydžio jaučiuosi didžiausia ligonė..:)